Akce v knihovně

Vážení přátelé,

zveme Vás na setkání s tématem

Zelené potraviny,

aneb jak se žije s ječmenem a chlorellou

Podělím se s Vámi o svůj příběh uzdravení díky zeleným potravinám. O to, jak a proč jsme doma zařadili ječmen a chlorellu do jídelníčku, jak prospívají dětem, o to, jak se zdravotní karta u lékaře mění z chorobopisu na životopis.

Zazní také shrnutí nejdůležitějších blahodárných účinků ječmene a chlorelly pyrenoidosy na lidský organismus a budete mít možnost zeptat se na to, co Vás zajímá.

Smyslem našeho setkání je především povzbuzení, sdílení a v současné době tolik důležité zastavení se.

Kde: Místní knihovna Česká Bělá

Kdy: čtvrtek 22.3.2018 ve 17:30 hodin

Pohoštění: ochutnávka zelených potravin

Těší se na Vás  Zdena Hyršová

 

                                            

V měsíci únoru a březnu 2018 si můžete v knihovně zakoupit za symbolický poplatek vyřazené knihy i časopisy z fondu naší knihovny.
 

Mikulášské hádání v knihovně pro děti proběhlo 5. prosince 2017 v době od 13,00 do 16,00 hod. Každé dítě, které si půjčilo alespoň jednu knihu či časopis a uhádlo hádanku, dostalo sladkou odměnu.

Po tři středy v měsíci říjnu 2017 (ve dnech 11.,18. a 25.10.) od 13,00 do 15,00 hod. byly mladší děti zvány do knihovny na luštění hádanek z nových knih. Na úspěšné děti čekaly drobné odměny.

Knihovna nabídla k rozebrání časopisy Praktická žena a Dorka různých ročníků. Časopisy obdržela knihovna darem. Tituly, které ve fondu již máme jste si mohli bezplatně odnést domů (jaro - léto 2017)

 

 

O letošních prázdninách (2017)  nepřipravovala knihovna pro děti prázdninová dopoledne s luštěním, hádankami a křížovkami, protože v knihovně probíhala za provozu revize knih (to je kontrola stavu celého knihovního fondu).

 

Již sedmým rokem je měsíc březen vyhlášen jako měsíc čtenářů. Předcházel mu: Březen - měsíc knihy (akce druhé poloviny 20. století) a Březen - měsíc internetu (do roku 2009). Naše knihovna nabízela  od 21. března 2016 do konce měsíce jednorázovou registraci zdarma. Mohli  jste knihovnu navštívit,  podívat se a půjčit si několik knih či časopisů bez placení poplatků.

 

 

O Velikonocích proběhla v knihovně výstavka jarních dekorací, které zpříjemnily prostředí knihovny. Děkuji všem a  hlavně Barušce Polanské za krásné výrobky, které byly knihovně zapůjčeny.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V úterý 15. prosince 2015 proběhlo v knihovně vánoční luštění a hraní o drobné ceny. Některé děti donesly  k výstavce  dekorace i obrázky, které mají souvislost s vánočním a zimním obdobím.

 

 


 

 

V létě 2015 byla v knihovně připravena burza knih a časopisů. Bylo možno přijít si velmi levně zakoupit vyřazené, ale i nové knihy, které knihovna dostala darem v několika exemplářích a nemůže je v takovém množství v knihovně ukládat. Výběr byl poměrně velký a stále trvá (knihy jsou ještě občas doplňovány). Nabídnuty jsou i vyřazené či nové časopisy (opět ty, které má knihovna darem v několika výtiscích).

 

Besedy o zdraví s Ivou Georgievovou ve čtvrtek 30. října 2014 se zúčastnilo 28 žen, dozvěděly jsme se mnoho užitečných rad pro změnu životosprávy.

 

beseda Česká Bělá.doc (352 kB)

            Iva Georgievová žije ve Vísce (asi 6 km od Chotěboře), zabývá se ayurvédou, od roku 2006 se plně věnuje předávání praktických a jednoduchých pouček vycházejících z této vědy. Je autorkou tří knih: „Jídlem k rovnováze a zdraví“, „Jídlem ke zdraví“ a v říjnu jí vychází nová kniha „Jídlem k radosti“. Sama na sobě vyzkoušela, z jakých surovin může bez obav vařit, co tělu přináší energii a pohodu a vrací ho zpět do rovnováhy. Na základě těchto zkušeností vznikly jídelníčky, které nám pomáhají najít rovnováhu, zdraví a duševní pohodu.
Autorka pravidelně pořádá přednášky a kurzy v různých obcích našeho kraje, které se zabývají pochopením sebe sama a zlepšením svého zdravotního stavu.

Paní Georgievová také pořádá jedno i vícedenní tématické akce na obnovu zdraví a vnitřní pohody buď sama, nebo s přáteli - nejčastěji v klidném místě pod Železnými horami (mlýnská usedlost). Pravidelně je zvána do pořadů na rádiu Region (Jihlava). V poslední době často pracuje s lidmi, kterým se nedaří přibrat, nebo naopak „splasknout“. Připravuje pro ně jídelníčky i s komplexní péčí o tělo a mysl v souladu s roční dobou.